CZAS RETROSPEKCJI.

PRZESZŁOŚĆ
„Przeszłość jest jak lampa umieszczona u wejścia do przyszłości” Félicité Robert de Lamennais

Koniec roku to dla mnie czas podsumowania, analizy, wniosków oraz oczyszczenia, uzdrowienia i transformacji. W posprzątanym domu, wypełnionym mocą świątecznych życzeń oraz zapachem pierników i pomarańczy nadchodzi czas na otwarcie pamiętnika, dziennika, a przede wszystkim umysłu na zmiany, na pożegnanie z wdzięcznością tego co już minęło, bez względu na to czy to wydarzenia, rzeczy czy relacje. Dopiero gdy zaakceptujesz przeszłość możesz iść dalej i świadomie kreować rzeczywistość w Nowym Roku. W pewnym momencie mojego życia problemy zaczęłam nazywać wyzwaniami, a wyzwania lekcjami. Każda przerobiona lekcja napełnia mnie życiową mądrością, którą mogę dzielić się poprzez moją twórczość.

TU I TERAZ

Izrael, Jezioro Genezaret


Przypowieść o lampie.
Mówił im dalej: Czy po to wnosi się światło, by je postawić pod korcem lub pod łóżkiem? Czy nie po to, aby je postawić na świeczniku? Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha.”
Ewangelia wg św. Marka / Nowy Testament

Dwa tysiące lat temu chodził po Ziemi Człowiek, który robił wielkie rzeczy i mówił wielkie prawdy o potędze Człowieka. By odkryć tą potęgę potrzebna jest wiara, czysta intencja i wzrastanie w świadomości. Jeżeli chcę zmienić świat na lepszy, to muszę zacząć od zmieniania siebie. Każda lekcja to okazja do wzrostu. Kluczem jest uważność i bycie tu i teraz. Moje szczęście jest tu i teraz, moja manifestacja marzeń jest tu i teraz, tu i teraz są wskazówki do odkrywania siebie. Przez całe życie można podróżować, szukać cudów, ale dopóki nie uwierzymy w cuda, nie nastąpią one w naszym życiu. Tak ważna jest nasza świadomość oraz podświadomość, która nas prowadzi. Koniec roku to dobry czas na zadbanie o higienę własnych myśli i przekonań.

PRZYSZŁOŚĆ

Poprzez moje myśli, wyobrażenia i pozytywną energię tu i teraz ☝️ mogę kształtować moją przyszłość.
„Nie pozwól, by ograniczona wyobraźnia innych była Twoim ograniczeniem”
Mae Jemison

JOANNA ✨
Jest pięknie

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco